Deklaracja dostępności
Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Troszynie.Data publikacji strony internetowej: 2017-06-09.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03-22.Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:- Część formularzy nie posiada etykiet tekstowych powiązanych z polami i mogą być problematyczne dla osób korzystających z czytnika ekranu.
- Niektóre obrazki i zdjęcia nie posiadają opisów alternatywnych.
- Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej.
- Na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.
- Część dokumentów do pobrania jest niedostępnych cyfrowo - zostały umieszczone jako skan wersji papierowych.Wyłączenia
- Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
- Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2018 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów.Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-03-22.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Żanetą Kazimierską Koordynatorem do spraw dostępności - numer telefonu: 512 186 788, adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminawolin.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Zgodnie z art. 18 ustawy o dostępności cyfrowej, każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można również zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówił realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.plDostępność architektoniczna
Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie, Troszyn 15, 72-510 Wolin
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli:
Do budynku prowadzą 3 wejścia, w tym jedno do kuchni, oznaczone literami A, B i C. Wejścia A oraz B położone są przy drodze głównej. Natomiast wejście C znajduje się od strony boiska. Do każdego wejścia prowadzą schody (do wejścia A - 3 stopnie, do wejścia B - 3 stopnie, do wejścia C - 6 stopni). Szkoła nie posiada podjazdów dla wózków. Zajęcia z osobami niepełnosprawnymi ruchowo mogą odbywać się tylko na parterze.Opis dostępności korytarzy, schodów i wind:
W budynku szkoły korytarze, schody i balustrady są zgodne z prawem budowlanym. W szkole nie ma wind, ani platform przyschodowych. Nie ma możliwości, aby osoby niepełnosprawne przedostały się na wyższe kondygnacje. Toalety na parterze nie są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.Opis dostosowań, np. pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych:
Szkoła nie posiada wymienionych urządzeń. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami:
Przed szkołą znajdują się ogólnodostępne miejsca parkingowe. Nie ma oznaczeń miejsc dla osób niepełnosprawnych.Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach:
Nie ma ograniczeń. Do budynku można wejść zarówno z psem asystującym jak i z psem przewodnikiem.Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online:
Nie ma możliwości korzystania z tłumacza języka migowego na miejscu oraz online. W przypadku zebrań z rodzicami jest możliwość zatrudnienia tłumacza z zewnątrz.Inne opcjonalne informacje:
W sytuacji, gdyby pojawił się uczeń na wózku jesteśmy w stanie wnieść go do szkoły. Lekcje będą organizowane tylko na parterze.