Warsztaty przyrodnicze w Grodnie
13.06.2023 r. uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie.
Wyruszamy nad jezioro po materiał badawczy.
Obserwacje mikroorganizmów i oznaczanie gatunków występujących w kropli wody z jeziora.
Twórczość plastyczna - rzeźbienie ryb i ssaków w piasku na brzegiem morza.
Z życzeniami w Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie
Pan dyrektor, Piotr Karliński wraz ze swoimi elfami udał się w gościnę do Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie, aby złożyć pensjonariuszom życzenia z okazji Bożego Narodzenia oraz wręczyć skromne upominki.
Szkolny Konkurs Recytatorski
2 grudnia 2022r. przeprowadziliśmy w naszej szkole konkurs recytatorski. Jak zwykle uczniowie nie zawiedli!!! W konkursie wzięło udział 18 uczestników z klas I-VIII. Dzięki nim mogliśmy się delektować poezją i chociaż na chwilę zapomnieć o zwykłej szkolnej rzeczywistości.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:
- w kategorii klas I-III
- miejsce I - Oliwier Skrzyński
prezentowany utwór: D. Wawiłow Kurka Złotopiórka
- miejsce II - Kacper Walczak
- prezentowany utwór: D. Gellner Jesień u fryzjera
- wyróżnienie - Wiktoria Szadkowska
prezentowany utwór: D. Gellner Jesień u fryzjera
- wyróżnienie - Wojciech Rydz
prezentowany utwór: J. Brzechwa Na straganie
- w kategorii klas IV – VI
- miejsce I – Julia Michałowska
prezentowany utwór: W. Szymborska Pudełko zwane wyobraźnią
- miejsce II – Lena Stelmachowicz
prezentowany utwór: D. Wawiłow Szybko
- w kategorii klas VII-VII
- miejsce I – Nikola Wensierska
prezentowany utwór: J. Twardowski Bliscy i oddaleni
- miejsce II – Amelia Białek
prezentowany utwór: K.I. Gałczyński Rozmowa liryczna
- wyróżnienie – Agata Müller
prezentowany utwór: C.K. Norwid Moja piosnka
PSP w Troszynie w Miejsko-Gminnym Konkursie Recytatorskim będą reprezentować: Oliwier Skrzyński, Kacper Walczak, Julia Michałowska, Lena Stelmachowicz, Nikola Wensierska, Amelia Białek.
Dziękujemy wszystkim występującym uczniom, za wkład pracy, wspaniałą prezentację. Dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami, gdyż występowanie przed publicznością nie jest łatwe!!! Podziękowania przesyłamy również nauczycielom i rodzicom, którzy z poświęceniem pracowali razem z Wami. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie.
Organizatorzy
Międzynarodowy Dzień Misia w WOK w Troszynie
W dniu 25 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Misia. Z Tej okazji klasy 0-3 zostały zaproszone do Wiejskiego Ośrodka Kultury w Troszynie.
Pod okiem pani Natalii Szczechowskiej dowiedziały się co to jest i jak się tworzy masę porcelanową, z której wykonały i pomalowały figurki misiów i innych wymyślonych stworków.
Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, muzyki, tańców oraz zdjęć z Kubusiem Puchatkiem.
15
Pasowanie na ORP '' Poznań'' w Porcie Wojennym w Świnoujściu.
W dniu 17 października dzięki uprzejmości Dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża Pana Komandora Włodzimierza Kułagina mieliśmy zaszczyt gościć na ORP '' Poznań'' w Porcie Wojennym w Świnoujściu.
Na pokładzie okrętu odbyło się pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Troszynie. Uroczystego pasowania ''pałaszem''dokonał dowódca jednostki Pan Kapitan Cyprian Nosewicz.
Po uroczystości dzieci wraz z rodzicami zwiedzili okręt, poznali jego zalety taktyczne i uzbrojenie. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły działa oraz mostek kapitański.
W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy za gościnę.
Piotr Karliński
4
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa. Właśnie z tej okazji 13 X odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczennice klasy 5, 6, 7 śpiewem i wierszami wyraziły podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy nauczyciela. Głos zabrał również pan dyrektor Piotr Karliński, życząc wszystkim wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
Dzień Jabłka
28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji uczniowie klas 2 i 3 świętowali ten dzień na wszystkich edukacjach. Każdy z uczniów obowiązkowo w drzwiach klasy pojawił się z jabłkiem w dłoni. Było piękne czytanie wiersza Jana Brzechwy "Entliczek - Pentliczek" o zniesmaczonym robaczku. Uczniowie poznali etapy powstawania jabłka od ziarenka do dojrzałego owocu. Wykonali do tego piękne składane jabłuszka, śpiewali piosenkę o jabłkach w sadzie, wykonali witraż jabłka, degustowali i opisywali swoje jabłka. Ostatnia część zajęć odbyła się na dworze, gdzie dzieci kroiły jabłka, wrzucały do wyciskarki i oglądały proces wytwarzania naturalnego i zdrowego soku. Zakończenie zajęć było najsmaczniejsze...degustacja własnoręcznie wykonanego soku była pyszna.